הוודקה פרימיום הזאת אולי חדשה יחסית — מזוקקת מאז 1982 — אבל מזקקת דירקצוואגר בסחידאם שבהולנד, שבה מזקקים אותה, קיימת כבר יותר מ־125 שנה.

ואן גוך מזקקים בתשומת לב מרבית. אין פה ייצור המוני, אלא מנות ידניות קטנות של חיטה ומים מינרליים. שני זיקוקים רצופים נותנים את החלקלקות למשקה, ומיד אחריהם מבוצע זיקוק דודי יחיד, שנותן לוודקה עוד אופי וגוף.

ואן גוך מזוקקת בדוודים תת קרקעיים, מה שמאפשר שמירה על טמפרטורה קבועה במשך כל תהליך הייצור. טמפרטורה קבועה נותנת וודקה חלקה ונקייה יותר.

appivent_1459408119740

פה ממש למטה תראו את ואן גוך BLUE. זו וודקה ייחודית שמשלבת שלושה סוגי חיטה — גרמנית, צרפתית והולנדית. השילוב הזה מעניק לה טעם חלק, מתקתק ועדין.

וודקה ואן גוך מובילה את טרנד הוודקה בטעמים, והיא מותג הוודקה בטעמים הנמכר בארץ. כל הטעמים מיוצרים מחומרים טבעיים ללא תוספות של חומרי טעם, צבע או ריח מלאכותיים.

בשביל לקבל את האיכות הזאת, חומרי הטעם הטבעיים שוהים בתוך האלכוהול שישה שבועות עד לקבלת מרקם, טעם וניחוח ראויים.

ארבעת הטעמים המובילים הם דאבל אספרסו, אננס, מלון ואסאי — פרי ברזילאי שאנחנו ממליצים עליו מאוד, כי הוא גם סוג של ויאגרה טבעית.

רוצים לגוון? בוואן גוך מייצרים גם ג׳ין, שכמו שאתם בטח יודעים הולך טוב עם מי טוניק.

וודקה ואן גוך נקראת על שם הצייר האימפרסיוניסטי המפורסם וינסנט ואן גוך. כן, ההוא עם האוזן. או בלי האוזן, תלוי איך מסתכלים על זה. וינסנט ואן גוך הדהים את העולם בטכניקה ייחודית של אינספור נקודות או משיכות מכחול קצרות ועדינות, שמתלכדות ליצירה מורכבת, שלמה ובעלת עומק רגשי, נוכחות וכריזמה. בדיוק כמו הוודקה שנקראת על שמו, שמשתמשת בטכניקות הזיקוק המסורתיות של דיוק, ניקיון ומרקם חלק, בשביל להפיק משקה בעל טעם עדין אך מובחן ובהירות כובשת ובעלת אופי.

צילום: סם יצחקוב

עשה מנוי

רוצה גליון של בלייזר בחינם?

מלא פרטים והוא יישלח אליך.
כן, זה עד כדי כך פשוט

אני מסכים לקבלת ניוזלטר