הקפה המושלם · בלייזר
  • הפעל ניווט מקלדת
  • לחץ להגדלת טקסט
  • לחץ לאיפוס גודל טקסט
  • לחץ להקטנת טקסט
  • שנה צבע רקע לבהיר
  • שנה צבע רקע לכהה
  • החזר צבעי האתר לברירת מחדל
  • שנה לפונט קריא יותר
  • פתח הצהרת נגישות
נגישות

מהשיח בקצה השני של העולם, ועד לכוס הזכוכית הקטנה שפותחת לך את היום

מסע אל תוך עולם הקפה

1

דובדבן הקפה

פולי קפה בצורתם המקורית נראים בכלל כמו זן מיוחד של דובדבנים. זה בסדר אם לא ידעת את זה – אחרי הכל, רוב שיחי הקפה גדלים די רחוק מהבית שלך, במרכז ודרום אמריקה, במזרח הרחוק ובאפריקה. הזנים שמהם מפיקים קפה טורקי נקראים ערביקה ורובוסטה, וכן, גם לנו זה היה נשמע בהתחלה כמו שם טוב לדמויות ממשחקי הכס.
2

טיפול בפולים

פולי הקפה יעברו מסע די רציני מרגע שייקטפו ועד שיגיעו למפעל. לאחר תהליכים מתבקשים כמו קטיף, קילוף, שטיפה וייבוש של פולי הקפה, הם ייאלצו לעבור עוד מספר 'נקודות ביקורת' כדי לוודא שהם עדיין עומדים בסטנדרט האיכות ושום דבר דרמטי לא קרה להם בדרך. ושתבין, מדובר בחתיכת דרך: רק לשוט לכאן באוניה זה סיפור של חודשיים. אם יוצאים לפני הפקקים.
3

הגעה למפעל

לאחר החתמת הדרכונים וקבלת סל הקליטה בישראל, יסעו הפולים למחסן הקפה הירוק הגדול ביותר בארץ - מפעל הקפה של שטראוס בלוד. שם, כשהם עדיין בשקים, יבצעו עובדי המעבדה בדיקות טעם וריח. במידה והפולים יעברו בהצטיינות, הם יישלחו למיפוי וניקוי. אתה יודע, כדי לוודא ששום גוף זר לא מצא את דרכו לאחד השקים, שהרי טבעת או סיכת ראש של אחת הקוטפות לא באמת הכרחית לשיפור הטעם הסופי.
4

קליה

תהליך הקליה שעוברים הפולים הוא השלב המשפיע ביותר על פרופיל הטעם של הקפה. למה? כי רוב מרכיבי הטעם והריח של הקפה מתפתחים בתהליך הקליה, וטעות קטנה בדרך עלולה לגרום לקפה להישרף או להתקלקל. בדיוק בגלל זה הוצב במפעל של קפה טורקי עלית התנור המתקדם ביותר בעולם, שיודע לבקר את התהליך באופן רצוף, לשלוט בטמפרטורה עד רמת עשירית המעלה, ובאופן כללי לוודא שלא קורה שום דבר שלא אמור לקרות. או לקלות.

קליה איטית

קפה בקליה איטית נקלה בטמפרטורה גבוהה מהרגיל ולמשך זמן ארוך יותר, שמביא להתפתחות מלאה של הארומות והטעמים שנמצאים בפולים. התוצאה היא קפה עם ניחוחות של שוקולד מריר ודגנים קלויים. מתאים לאוהבי קפה עשיר, חזק ומריר.

קליה בהירה

קפה בקליה בהירה נקלה בטמפרטורה נמוכה מהרגיל, מה שמשמר ומדגיש את הארומה הפירותית שמקורה בדובדבן הקפה. בסוף התהליך מתקבל קפה בטעמים חמצמצים ועדינים יותר, שמתאים למי שמעדיף קפה שמחליק בגרון. מתאים גם בתוספת חלב.
5

טחינה

תיכף מסיימים. ממש עוד מעט. רק שעכשיו צריך להעביר כמה שיותר מהר את הפולים הקלויים לטחינה, כדי לקבל את הקפה במרקם שאתה מכיר מהשקית האטומה ההיא
6

אריזה

ואם כבר הזכרנו שקית אטומה, אז זה יצא טוב כי זה מוביל אותנו לשלב האחרון בתהליך: השלב שבו הקפה מועבר בתהליך אוטומטי ומבוקר לחלוטין, ממכונות הטחינה ועד לאריזה בשקיות. הסטריליות והמהירות בשלב הזה קריטיות במיוחד, היות וקפה שבא במגע עם חמצן או לחות עלול להתקלקל, ואנחנו הרי יודעים כמה שאתה פדנט בקשר לטורקי שלך.