Laik Sözlük - Gençliğin Sözlük Platformu - laiksozluk.net

devlet

deist imam
Halkına, vatandaşına hizmet etmesi gerekendir. Unutulmamalı ki halk var diye devlet var. Halk devlete hizmet etmeyecek, tam tersine devlet halka hizme edecek. Yani devlet tam manasıyla sosyal devlet olacak.

unutulmayan çocukluk anıları

caravaggio
5 yaşımdayken TRT 1'in henüz allahu akbaar diye böğürmediği nuh'un cep telefonunun şebekeye ulaşamadığı yıllarda Bob norman ross'un resim sevinci adlı tv serisi ekranlarda her pazar saat 5'te yer alırdı.
Annemin temizlik yapıp mutfak tezgahına serdiği beyaz bezleri alır, telefonun yanıbaşında duran defterin üzerine gerer arkasından mandalla tuttururdum.
Bu benim tuvalim olurdu
6'lı en kıytırık marka olan pelikan suluboyalarımı dizip bob ross'un yaptığı manzaraları
bir sanatçı ifadesi ile resmetmeye çalışırdım. Doğal olarak pamuklu bez su bazlı boyayı emip tuhaf lekeler oluştururdu bembeyaz bağrında.
İnanılmaz hayal kırıklığı idi benim için.
İşin kötü yanı boya bulaştırdığım bezlerden dolayı enseme yediğim acı dolu şaplak izi halen zihnimdedir annemden gelen.
Ama ben o bezleri kirlettiğimden dolayı enseme şaplakları yemeseydim bu gün genç bir sanatçı hiç olamazdım...

devlet

jakoben
örgütlenmiş burjuvanın adıdır.namı şanı yürür ne olduğunu tam olarak hiç bir zaman kavrayamayan nesiller yetiştirir.düzenini kurduğu yerde soru işaretiyle dünyaya getirdiği insanı soru işaretleriyle gömer-di. ta ki karl fucking marx ne olduklarını tam anlamıyla çözene kadar.devlet fabrikadır.devlet üretim araçlarıdır. üretim ticarette elinize pay verir.üretim olmadan devlet işlevsizdir.üretim araçlarının mülkünü elinde tutanlar ise patronlardır.dolayısıyla patronlar devletin stratejilerini şekillendirir bizim seçtiğimiz t*ayyipler kemaller sadece tüsiadçılara seçtiğimiz hizmetlilerdir.koçun sabancının onun bunun çıkarı olmasa sağa sola salça olur muyuz? deli miyiz biz?

tayyip in her yurt dışına çıkışında alışveriş yapıp geri dönmesi

jakoben
biliyorsunuz ki komik şeyler alıyor ,geri geliyor.bunun sebebi ülkede ki yokluk değil.kendini meşru saydırmaya çalışmaya devam etmektir.demokratik dünya kapitalizminde kapitalistlere yani patronlara en büyük ayak bağı olan durumlar diktatörlüklerdir.dünya çapında,2. dünya savaşında en güzel örneğinin görüldüğü üzere diğer devletlere giderek büyük tehditler oluşturur diktatörler.çünkü dünya pazarını paranın akışını bozarlar.savaş kapitalistin işine gelmez.küçük çatışmalar halinde seyretmelidir düzen.t*ayyip bey onu şunu bunu alıyor çünkü rüşvet veriyor.aksi taktirde yok olacak.o yüzden yani kafanızda başka şey aramayın alkanaşlar.

afrine operasyonunun sahici nedenleri

jakoben
birilerinin karları, paraları işte...bizde halk safız kahramanlık hikayeleri diye gazlanıyoruz. t*ayyip efendinin oy ile ilk sırada nemalanacağı ama halka sıra gelene kadar orada ileri dönemde kurulacak garantörlükten fayda sağlayacak patronların ikinci sırada geleceği bizimse oo iyi ki orada bir terör devleti yok diye sevineceğimiz ama yine donumuza kadar vergi ile boğazımıza kadar baskı ile yaşamaya devam edeceğimiz durumlar olaylar işte.yazık askere yazık askere.

Beş yıl sonra ben

jakoben
kulaktan duyduğu ama hiç gitmediği paris fetişisti cahil karının peşinden gül gibi kaliforniyayı bırakıp gidiyorum.ne buluyorum dersiniz?sadece daracık sokaklar..o kadar ki, bir dükkandan kahve kokusu fırlarken üç adım sonra burnuma vuran martini midemi değil beynimide karıştırıyor..böyle hayat mı olur diyor ve ilk eşime geri dönmek için alaska'ya dönemlik uçak seferlerinin ayını bekliyorum.o süre zarfı umarım geçer işte.sıkıntı o noktada gibi geliyor.artık playstation ile biraz eve kapanıp oyalanırım ne bileyim..

bunlar ilginizi çekebilir