Laik Sözlük - Gençliğin Sözlük Platformu - laiksozluk.net

ricardo andrade quaresma bernardo

turca
Rüyamda gördüğüm, beni kanlar içerisinde uyandıran şerefsiz. Nedenini bilmediğim bir şekilde bu aralar rüyamda sürekli futbol maçları görüyorum. Bu seferki rüyam Ronaldinho ile birlikte olan kadar uzun değil.
Üstümüzde atillaspor'un açık mavi beyaz forması var. Rakipte koyu mavi beyaz forma. Rüya bir korner pozisyonu ile başlıyor. Kalecimiz (bkz:pepe reina) bana ön direği tutmamı söylüyor. ulan 10 tane adam var içerde benden istiyor amk keli.
Alex telles ve adriano korneri kullanmak için tartışıyorlar, telles topun başına geçiyor ve içeri kesiyor.
İçeri kesilen ortayı reinea karşılıyor, seken topa biri vuruyor ama oyuncuları tanımıyorum. Porto, Beşiktaş veya herhangi bir takım olsa tanırım ama bilindik adamlar değil. Topu direkte ben karşılıyorum ileri gönderiyorum, dönen topa vuruluyor reina kurtarıyor, vuruluyor tekrar ben karşılıyorum, vuruluyor reina parmağıyla dokunuyor ben dokunamıyorum golü yiyoruz. Çıldırmaya başlıyorum, ''10 tane adam var **** koyim, neredesiniz aq? '' Reina reis, yanıma gelip beni sakinleştirmeye çalışıyor ama fayda etmiyor.
Golün ardından Tabata ile santra yapacağız. beni nasıl kesiyor kötü kötü bakıyor götveren. Kesin bu maçta şike var diyorum, bu ipne bana yedirmeyecek maçı. Eski başkana sallayaraktan topu tabata'dan alıyorum, halısahada tüm sahayı dolaşan tiplere dönüşüyorum. Kaptan tsubasa gibiyim, koşuyorum koşuyorum ama aq sahası bitmiyor ayrıca hala kaleyi göremedim.
Sağ tarafta aboubakar'ı görüyorum, hemen pas çıkartıyorum kardeşime. ver-kaç yapıp bir elemanı geçiyoruz. geçilen eleman abuşu arkadan düşürüyor, hakem avantaja bırakıyor.
topu almışım önüme gidiyorum, durdurabilene aşk olsun. Karşıdan quaresma'nın, kırmızı görmüş boğa gibi üstüme geldiğini görüyorum. Hedef ben miyim top mu?
Bir matador edasıyla, Topu bacak arasından zarif bir şekilde geçirerek koşuma devam ediyorum. tribünler oleeeeeey çekiyor hissediyorum.
Karşımda milan'ın efsane kalecisi dida var. aklıma pirlo'nun sözü geliyor. ''O an penaltı'yı vurmadan önce Joe Hart çok aşırı havalara girmişti. Acilen havasını indirmek lazımdı ve bunu yaptım. '' 0.5 saniyelik dilimde sol ayağımı topun yanına koyup vuracakken kendimi havada buluyorum. acı bir düdük sesi... ayağımın acısından yeri yumrukluyorum, dönüp arkama baktığımda hakem, quaresma'ya kırmızı kart gösteriyor.
q7, bana sinsi sinsi bakıp gülüyor, şerefsiz. Ayağıma bakamıyorum ama acıdan bayılmak üzereyim. Kesin kırıldı 2 ye falan katlandı başka bir açıklaması yok bu acının.
Yılmaz vural hocamın sesini duyuyorum ''iyi olacaksın evlat''...
bir yanımda abuş bir yanımda yılmaz hocam ''nerede bu sağlık ekipleri'' diye bağırıyor. hakem Pierluigi Collina ve yardımcısı deniz aytekin sedyeyi bana getirip gidiyorlar. Collina gözlerimin içine bakıp benden özür diliyor. o tombiş yanaklarından yaşlar süzülüyor, deniz mavisi gözleri ''affet beni'' diyor.
tribünlerde derin bir sessizlik hakim. abuş ve yılmaz hoca beni sedye ile içeri götürüyorlar. q7 futbol hayatımı bitiriyor.
acılar içinde kıvranırken uyanıyorum. yatak sırılsıklam. ya işedim ya da ter.

boğaziçi üniversitesi tarih bölümü

urgan
akademik olarak ülkenin en iyi kadrosuna sahip olup buna tezat olarak en kötü öğrencilere sahiptir. en aktif bölümlerden biridir seminerler ve toplantılar hususunda, akademik kadrosu harvard ağırlıklıdır ciddi bir osmanlı ve bizans uzmanlığı vardır.

kendinizi bu işe adarsanız akademik anlamda size çok şey katabilecek bir bölümdür.

laik sözlük erişim engeli

iron
1 saat önce mahkeme tarafından gönderilen yazıya göre eski akp mv. adayı m*ltem b*nko tarafından laik sözlüğe 3. defa getirilmiş erişim engelidir. Söz konusu avukat ve eski mv. adaycığının işi gücü bırakıp sözlükte açılan başlık ve entryler ile uğraşması işsizlik seviyesini gösteriyor. ilginç olan hiç isminin bile geçmediği bu başlığa erişim engelinin getirilmesinin hukiki olarak bir dayanağı olmadığı halde mahkemenini bunu kabul görmesidir. söz konusu başlık (bkz:periscope'da osura osura uyumak)

laik sözlük erişim engeli
7

alman komünist partisi

tarihsel maddeci
dün almanya'da gerçekleşen seçimlerde 3314 oy alan marksist-leninist parti. 8 yıl sonra ilk defa seçimlere katılan parti, oylarını arttırdı.

almanya'da linke ve sosyal demokrat partinin yarattığı boşlukları değerlendiremediler maalesef (bu boşluğu dolduramayan diğer parti ise amlp).

25 eylül 2017 kürdistan referandumu

aerodynamic
Gözlemlerime göre bende çıkan sonuç şudur:
1- Kerkük gibi bir yeri bize yedirmezler.
2- Kerkük ün yaklaşık 2 de 3 ü kürt asıllı insanlarmış.
3-Kerkük ün esas hakkı Bağdat yönetimindedir. Hemen plaka kodu yazmaya gerek yok. Ne zamandan beri komşumuzun zayıflığından faydalanır olduk.
3- Her ne kadar Kürtler çoğunlukta olsalar da hiçbir devletin tamamen masum olamayacağı ve yeni kurulacak oluşumun ilerde başımıza bela olacağı gerçeğini göz önünde bulundurursak Buna müsade edilmemelidir.
4-Fakat bunu ordumuzu direkt savaşa sokarak yapmamalıyız, eğer refarandumdan evet oyu çıkarsa ki nüfusa baktığımızda çıkar kerkük ü basmak gibi bir hamlenin mantıksız olacağı kanaatindeyim.
5- Bana göre yapılacak en mantıklı hareket Resmi Irak bağdat hükümetiyle beraber çalışarak ve ona destek vererek onlarda kalmasını sağlamak.
6- En son 82 kerkük diyen mallar son gördüğümde şamda ve moskovada cuma namazı kılacaklardı.
7- Pc oyunu değil bu dostum. Teknolojisi olan savaşta yener.Sözü geçen ve taktik yapan çıkarlarını korur.
1

inşaat

reklam
büyük oynayanlar için darphane niteliği taşıyan adeta para basan bir sektördür. lakin küçük oynayanlar için eziyettir, saç dökülmesidir ve şanssızsanız borç yüküdür. etrafıma bakıyorum da harbiden bu kadar eve ihtiyaç var mı diyorum içten içe. sonra henüz kaba inşaattayken satılan daireleri duyuyorum ve " vay amını sikim " diyor, köşeme çekiliyorum. türkiye'de inşaat firmaları parayı en hızlı kazanan firmalardır. inşaat sektörünün bitmesi demek, zamanın durması demektir. o yüzden yatırım için ideal sektördür

gömlek

reklam
Erkek Gömlek Modelleri
Erkek gömlek modelleri denildiğinde akla birçok model gelmektedir. Bu modeller kullanım alanlarına, yaşa ve kiloya göre, yaşam tarzına ve statüye göre gruplandırılabilir. Oldukça geniş bir yelpazesi bulunan erkek gömleklerine birçok erkek giyim mağazasından erişim mümkündür.
Son yıllarda erkek gömlek modelleri kategorisinde birçok model üretilmekte ve erkek kitlesine ulaştırılmaktadır. Bu kadar çok sayıda ve bu kadar çok modelin üretilmesinin nedeni gömleğe talebin yoğun olmasıdır. Gömlek, hayatın birçok alanında giyilen nadir parçalardandır. Bundan dolayı da giyim konusunda düz mantık olan erkekler tarafından kolaylıkla tercih edilir. Hem şık bir görünüm veren gömlekler hem de rahattır. Bundan dolayı erkeklerin vazgeçilmez birinci giyimleridir. 2017 ve 2018 sezonlarında diğer sezonlara nazaran erkek gömlek modelleri sektöründe hızlı bir artış olmuştur. Çeşitlilik ve modeller artış göstermiş ve her tarza uygun modeller, alıcılara ulaştırılmıştır. Bu sezonda bu kadar çok gömleğin üretilmesi, erkeklerinde giyimlerine kadınlar kadar dikkat etmeleri olmuştur. Moda dünyasının büyümesiyle beraber bir takım erkek gömlekleri de erkekler arasında trend olmuştur. Tabi ünlü ve erkekler tarafından idol olarak gösterilen erkeklerin tercihleri de bu konuda önem arz etmektedir. Bu sezon moda olan gömlekler arasında slim fit erkek gömlekleri bulunmaktadır. Son yıllarda çok fazla kullanılan slim fit erkek gömlekleri bu sezonda yerini korumaktadır. Birçok rengi içerisinde barındıran gömlek modelleri de yine bu sezon tarzlarına önem veren erkeklerle buluşmuştur. Açık tonlarla koyu tonların birleştiği bu modeller yine slim fit çizgidedir.
Genelde spor kesim erkek gömleklerinin daha çok tercih edildiğini söyleyebiliriz. Spor kesim gömlekler yine spor tarzda pantolon ve ayakkabılar ile kullanılarak günlük hayatta sıklıkla kullanılmaktadır.
Bu sezon gömleklerin kesimlerinin yanında yaka ve düğme detayı da önem kazanmıştır. Hakim yaka gömlekler erkeklerin en çok beğendikleri yaka modelleri arasındadır. Bu yaka modeller, bazen tam düğmeli gömlekler ile bazen de yarım düğmeli gömlekler ile kullanılmaktadır. Yine aparat Kullanımı bu gömlekleri daha kullanışlı yapmaktadır. Yaka içi, ve düğme içi kısmı farklı renklerde olan gömlekler bu sezon erkeklere sunulmuş ve olumlu bir yanıt almayı başarmıştır.

gelinlik

reklam
Prenses Gelınlık Modellerı
Prenses gelinlik modelleri masalsı bir hava oluşturup prenses gibi görünmek isteyen gelin adaylarının hayallerine yanıt vermektedir. En fazla çeşitliliğe sahip gelinlik modellerindendir prenses gelinlik modelleri. Temel olarak üst kısmı dar ve vücuda oturan etek kısmı ise geniş açılı olarak aşağı inen kabarık iki parçadan oluşan bir yapıya sahiptir. Birbirinden farklı işlemeler ve kumaşlardan oluşan geniş bir çeşitlilik alanına sahiptir.2017 gelinlik tasarımlarında prenses modelleri geniş bir yelpazeyi kapsayan değişik süsleme ve tasarımlarla gelin adaylarının rüyalarını süslemeye devam etmektedir.
Islemelı Prenses Gelınlık Modellerı
Minik çiçekler, simli ipliklerle ve dantel parçaları ile süslenen bu gelinlikler gerek kir dugunleri gerekse salon düğünlerinde çok romantik durmaktadır. Genellikle omuz ve göğüs bölgesinde yoğunlaşan işlemeler etek kısminin aşağısına doğru üçgensel inmektedir.
Işıltılı Prenses Gelınlık Modellerı
Gold ve gümüş tonlarında simler minik parıltılı taşlar ayna parçacıkları veya inci boncuklar ile süslenen bu gelinlikler özellikle gece düğünlerinde çok gösterişli durmaktadır
Fakır Kol Dantel Detaylı Prenses gelinlik modelleri
Belki de 2017 gelinlik modasına en çok damgasını vuran bu gelinlikler tişört boy kol yapıları, boynu tamamen kapatan sıfır yakaları ve zarif dantel islemeleriyle dikkat çekmektedir. Bu kategoride ayrıca kolun yarısına kadar uzanan fakir kol olarak tanımlanıp dantellerden oluşan sırtı açıkta bırakıp hanimhanimcik masum görüntü oluşturan diğer bir çeşidi de mevcuttur.
Kalp Yaka Prenses Gelınlık Modellerı
Prenses gelinlik modelinin en çok tercih edilen çeşitlerinden birisidir kalp formlu straplez kesim gelinlikler. Genelde üst kısım payetler drapeler ve ya simlerle işlenmiş bu model etek kısmında tarlatanlar veya kabarık tülden yapılmış gösterişli parçalar olarak karşımıza çıkmaktadır.
Ince Askılı Prenses Gelınlık Modellerı
Üst kısmı narin önce askılarla tutturulmuş olan bu modeller kısa etek boyu olan prenses gelinlik modelleri ile sıkça karşımıza çıkmaktadır. Midi boy kabarık etek ve üste tam oturan formu ile balerinimsi bir görüntü kazandırmaktadır. Piyano eşliğinde yapılacak bir düğünde bu gelinlik modeli çok sanatsal bir görüntü yakalamak isteyen gelin adaylarının aklında bulundurması gereken modellerden biridir. Hafif topuklu bir ayakkabı ve renkli çiçeklerden oluşan gelin buketiyle masum estetik bir görüntü sunacaktır.

bunlar ilginizi çekebilir